Pomagamy poszkodowanym już od 16 lat!

Zawsze po Twojej stronie

EuCO sport

Trwają zapisy na trzecią już edycję Kunickiego Biegu Reggae o Puchar EuCO, który odbędzie się 26 sierpnia. Tegoroczna trasa biegu jest atestowana przez PZLA i składa się z czterech dystansów tj. 5,10,15 i 20 km. Pomiar czasu biegu każdego z zawodników będzie elektroniczny, na trasie biegu ustawione będą punkty nawadniające.


Aby mieć własną szansę na zdobycie unikatowego Pucharu Europejskiego Centrum Odszkodowań wystarczy zarejestrować swoje zgłoszenie na stronie: www.datasport.pl, do czego wszystkich gorąco namawiamy. Pracownicy EuCO zapisują się sami ale nie wnoszą opłaty.

Organizatorem wydarzenia są EuCO i GOKiS Kunice.

Miłosz Sowiński zajął 29 miejsce w kategorii PRO na Mistrzostwach Świata IRONMAN 70.3 w australijskim Sunshine Coast. Jest on pierwszym w historii Polakiem, który zakwalifikował się do zawodów w kategorii PRO (profesjonaliści).
IRONMAN zwyciężył reprezentant gospodarzy, Australijczyk Tim Reed, wyprzedzając Niemca Sebastiana Kienle o 2 sekundy! Trzecie miejsce wywalczył Szwajcar Ruedi Wild.

Triathlon, na który składa się 1900m w wodzie, 90 km na rowerze i 21.1 km biegu, Miłosz Sowiński pokonał w czasie 04:06:41. Pływanie zajęło mu 24 minuty i 5 sekund, dystans na rowerze pokonał w 2 godziny, 16 minut i 19 sekund a trasę półmaratonu zakończył po 1 godzinie, 21 minutach i 37 sekundach.

Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 wchodzą w program tygodniowego festiwalu, który obejmuje coroczne zawody Ironman 70.3 Sunshine Coast jak również szereg imprez dedykowanych społeczności triathlonowej. W tegorocznej edycji wzięło udział 75 zawodowych triathlonistów i blisko 3 000 amatorów.
EuCO, jako dumny sponsor Miłosza Sowińskiego gratuluje rewelacyjnego wyniku i trzyma kciuki za kolejne sukcesy!

ZAANGAŻOWANIE, ZESPOŁOWOŚĆ I WYNIK - to nasze żywe motto w każdej sytuacji, dzięki któremu wspólnie osiągamy najtrudniejsze cele. To także esencja zdrowej rywalizacji sportowej. Jednym z filarów naszej działalności jest pomoc poszkodowanym w powracaniu do zdrowia. Jednym naszych z priorytetów jest promowanie sportu jako podstawy prowadzenia zdrowego trybu życia. Chcemy zachęcać do wysiłku i dawać przykład na to jak przezwyciężać własne ograniczenia i osiągać sukcesy. Lubimy także dzielić się tym, co osiągnęliśmy i wspierać talenty. Dlatego stale podejmujemy działania sponsorskie, zarówno wobec sportowców nastawionych na realizację jak najlepszych wyników w kraju i na arenie międzynarodowej, jak i te skoncentrowane na lokalnych społecznościach.     EuCO_SPORT

Mateusz Rak

Mateusz Rak to jeden z najbardziej obiecujących, polskich zawodników. Ma na swoim koncie m.in. Mistrzostwo Polski Juniorów oraz srebrny medal seniorskich Mistrzostw Polski w aquathlonie, srebrny medal juniorskich oraz brązowy medal seniorskich MP w duathlonie, a także zwycięstwo Pucharu Afryki w triathlonie na dystansie olimpijskim.
Mateusz Rak

Na zdjęciu Mateusz Rak podczas treningu pływackiego.

 

Marcin Suwart i Jarek Skiba

Marcin Suwart miał 15 lat, kiedy zorientował się, że z jego oczami dzieje się coś złego. Lekarze stwierdzili rzadki przypadek zaniku nerwu wzrokowego, w wyniku czego przestał widzieć na jedno oko, a pole widzenia w drugim zostało ograniczone do minimum. Mimo że tragedia wstrząsnęła życiem nastolatka, ten się nie poddał. Marcin przestał dostrzegać uroki otaczającego go świata, ale nigdy z nich nie zrezygnował. W 2012 roku poznał swojego trenera i przyszłego trenera ? Jarka Skibę, którego życiową pasją było uprawianie triathlonu. Panowie szybko znaleźli wspólny język i jasnym się stało, że z tej znajomości musi narodzić się coś niezwykłego. Dziś para sportowców regularnie bierze udział w zawodach triathlonowych, w ramach których wspólnie biegają, pływają i jeżdżą na rowerze. Z oczywistych względów najwięcej problemów sprawia im to drugie. Komunikacja za pomocą liny w wodzie jest utrudniona, dlatego Marcin musi trzymać głowę blisko nóg Jarka, których ruch wyznacza odpowiedni azymut. Mimo to panowie radzą sobie doskonale czego dowodem są udane występy w sierakowskim triathlonie, Lotto Poznań Triathlon czy Sławskim Festiwalu Triathlonu.
Marcin Suwart i Jarek Skiba

fot. Arkadiusz Borowiecki

Siła, determinacja, łamanie barier i własnych ograniczeń, walka z przeciwnościami losu. Wartości, które prezentuje ten niezwykły tandem, są niezwykle bliskie naszym sercom, dlatego właśnie Europejskie Centrum Odszkodowań z dumą i radością dołączyło do grupy wsparcia Marcina i Jarka. Mamy nadzieję, że dzięki niewielkiej pomocy nas wszystkich, Panom uda się zrealizować ich największe marzenie ? udział w paraolimpiadzie w Brazylii w 2016 roku. Do biegu, gotowi, start! Kierunek: Rio de Janeiro.  

Miłosz Sowiński

Uznawany za odkrycie i jednego z najbardziej perspektywicznych polskich triathlonistów młodego pokolenia. Mimo wieku (21 lat) może się pochwalić licznymi sukcesami, m.in. Mistrzostwem Polski na dystansie sprinterskim, trzecim miejscem na IM 70.3 Herbalife Gdynia oraz IM 70.3 Korea Gurye czy czwartą lokatą na IM 70.3 Turcja Belek. Głównym, długoterminowym celem Miłosza jest kwalifikacja oraz tryumf na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Jesteśmy dumni, że możemy go wspierać i pomagać w realizowaniu sportowych marzeń. Miłosz Sowiński  

SPAR Falubaz Zielona Góra

Zielonogórski Klub Żużlowy S.S.A. to polski klub żużlowy z Zielonej Góry. 7-krotny, w tym aktualny Mistrz Polski.
SPAR Falubaz Zielona Góra

SPAR Falubaz Zielona Góra

Sekcja motocyklowa powstała w 1946 roku. Najsłynniejszym zawodnikiem zielonogórskiej drużyny był wówczas Jerzy Błoch. Wiosną 1957 roku ukończono budowę toru żużlowego, a drużyna pod nazwą LPŻ Zielona Góra zainaugurowała występy w rozgrywkach III ligi. W 1960 roku LPŻ walczy już w II lidze. W 1961 roku klub zmienił nazwę na Zgrzeblarki (od nazwy patrona - Lubuskiej Fabryki Zgrzeblarek Bawełnianych). Pierwszy awans do I ligi drużyna uzyskała w sezonie 1964. W 1973 zespół przyjął nazwę Falubaz. W sezonie tym drużyna zdobyła brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski, jednak przez kolejne cztery lata balansowała między I ligą, a II ligą. Zespół Falubazu największe sukcesy odniósł w latach 80., zdobywając 3 tytuły DMP w sezonach 1981, 1982 i 1985, a zawodnicy Falubazu zdobyli liczne trofea w zawodach par i indywidualnie. W 1991 roku klub zdobył Mistrzostwo Polski występując pod nazwą ?Morawski Speedway Team?. Niestety w 1994 wypadł z I ligi. W następnym roku klub przystąpił do rozgrywek II ligi z zupełnie innym zarządem oraz z nową nazwą ? Zielonogórski Klub Żużlowy. Do skrótu ?ZKŻ? w przeciągu następnych 15 lat dodawano nazwy sponsorów, m.in. Polmos-Beram, Polmos, Quick-Mix, Kronopol. W latach 1995-2007 klub z Zielonej Góry balansował pomiędzy pierwszą a drugą ligą, spadając i awansując. Dopiero w 2008 roku ZKŻ powrócił do ligowej czołówki zdobywając brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski. W 2009 roku do nazwy drużyny powrócił historyczny człon ? Falubaz. W tym samym sezonie żużlowcy z Zielonej Góry wywalczyli tytuł mistrzów Polski w drużynie i w parach. W 2010 roku klub, pomimo słabego początku sezonu (cztery porażki w pierwszych czterech meczach sezonu), awansował do finału drużynowych mistrzostw Polski, gdzie przegrał z Unią Leszno. W roku 2011 pod nazwą Stelmet Falubaz Zielona Góra, zawodnicy pod wodzą trenera Marka Cieślaka wywalczyli po raz szósty w historii klubu tytuł drużynowego mistrza Polski, rewanżując się tym samym Unii Leszno za porażkę w finale z poprzedniego roku. W 2012 roku klub zajął w rozgrywkach ligowych czwarte miejsce, ulegając w dwumeczu o brązowe medale Unibaksowi Toruń. Sezon 2013 był 36. sezonem startów Falubazu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ekipa trenera Rafała Dobruckiego zdobyła siódme w historii klubu drużynowe mistrzostwo Polski pokonując toruński Unibax. W roku 2014 sponsorem tytularnym ZKŻ została firma SPAR, a klub zgłosił do rozgrywek drużynę pod nazwą SPAR Falubaz Zielona Góra. Europejskie Centrum Odszkodowań należy do grona sponsorów drużyny SPAR Falubaz Zielona Góra. http://www.falubaz.com/

EuCO Dziewiątka Legnica

Od wielu lat ?Dziewiątka? jest uczestnikiem Dolnośląskiej Ligi Piłki Ręcznej Chłopców.
EuCO 9 Legnica

EuCO 9 Legnica

W 2004 oraz 2007 roku z rocznikami 1991 i 1994 znalazła się wśród zwycięzców DLPRC i co za tym idzie Finalistów Mistrzostw Polski. W 2009 roku po ciężkich zmaganiach zawodnicy ?Dziewiątki? zostali Mistrzami Dolnego Śląska i uczestniczyli w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. W 2010 roku wzięli udział w ćwierćfinałach i półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, co dało im 9 miejsce w Polsce. W 2011 roku zdobyli 3 miejsce w Dolnośląskiej Lidze Piłki Ręcznej Młodzika i XXV w Finale Pucharu Polski. W 2012 roku ?Dziewiątka? ma za sobą udział w ćwierćfinałach i półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych zakończony na 13 pozycji, oraz 10 miejsce w Finale Pucharu Polski Chłopców W 2013 udziałem ?Dziewiątki? stało się mistrzostwo w Lidze Dolnośląskiej oraz Mistrzostwo Polski w Kategorii Młodzika. Powołana w 2010 r. grupa dziewcząt zajęła w swoim debiucie 3 miejsce w Dolnośląskiej Lidze Piłki Ręcznej Dziewcząt w sezonie 2010/2011 a już w 2012 r. w Finale Pucharu Polski dziewczęta zajęły 12 miejsce. W roku 2013 wywalczyły 2 miejsce w Dolnośląskiej Lidze Piłki Ręcznej i 3 w półfinałach Pucharu Polski w Łaziskach. Osiągnięcie tak licznych sukcesów nie byłoby możliwe bez wsparcia Europejskiego Centrum Odszkodowań SA, które towarzyszy ?Dziewiątce? od samego początku działalności. Dołącz do UKS EuCO ?Dziewiątki? na Facebooku: https://www.facebook.com/uczniowski.dziewiatka