Pomagamy poszkodowanym już od 16 lat!

Zawsze po Twojej stronie


Piłkarki ręczne UKS Dziewiątki Legnica po raz kolejny zostały Mistrzyniami Dolnego Śląska wygrywając tym razem dolnośląską ligę juniorek młodszych w sezonie 2019/20.

Na uwagę zasługuje fakt, iż dokonały tego nie przegrywając ani jednego meczu – jako jedyny zespół na Dolnym Śląsku.

Drużyna prowadzona przez trenerkę Celestynę Majchrzyk z kompletem punktów zakończyła rozgrywki ligowe w dniu 29.02.2020 r.

W ostatniej kolejce legnickie szczypiornistki pauzują, lecz biorąc pod uwagę 9 punktową przewagę nad drugim w tabeli zespołem SMS Zagłębie I Lubin, który w przypadku zwycięstwa w ostatnim meczu zbliży się do legniczanek na bezpieczne 6 punktów, pierwsze miejsce dziewcząt EuCO-UKS Dziewiątki Legnica stało się faktem.

W dniu 01.03.2020 r. juniorki młodsze EuCO-UKS Dziewiątki Legnica odebrały z rąk przedstawiciela Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej – I wiceprezesa Franciszka Wujcika pamiątkową statuetkę oraz udekorowane zostały złotymi medalami.

Ceremonia odbyła się bezpośrednio przed meczem 11 kolejki II ligi kobiet, w której legniczanki podejmowały seniorki APR Świdnica. Zwycięstwo 40:24 pozwoliło utrzymać i umocniło pozycję wicelidera tabeli. UKS Dziewiątka Legnica notuje obecnie stratę tylko 1 punktu do lidera tabeli, którym jest drugi zespół Superligowca z Kobierzyc – KPR Gminy Kobierzyce II.